Hakkımızda

Portal sitemize hoşgeldiniz,

Değerli ziyaretçimiz,

Kur’an-ı Kerim Portalımızın en birinci gayesi, Kur’an’ın kudsiyeti ve ehemmiyetini kavrayabilmek, Kur’an ile alakalı bilgilerimizi güçlendirmek, Tecvid, Hatim, Cüz, Kıraat gibi konuları birarada istifadeye sunmak ve bu gibi Kur’ân-ı Kerimle alakalı ihtiyaçlarımıza yardımcı olabilmektir.

1973 yılında Kur’an-ı Kerim’in neşri amacıyla kurulan Hizmet Vakfı, bu portal sitesini hayata geçirerek bu konuda hissedilen bir eksikligi gidermeyi hedeflemektedir.

Bunun ile beraber Kur’an’ın bu asra bakan hakiki bir tefsiri olan Risale-i Nur ile de “Kur’an nedir? ve Manası nasıldır?” gibi konularda bu asrın ihtiyacına cevap veren bir eseri portalımıza dahil ettik

Hizmet Vakfının baskı teknolojilerine ve baskı kalitesine paralel olarak hazırladıgı bu site, birçok ihtiyacı karşılayacaktır. Almanca, Fransızca, Rusça, Kazakça, Özbekçe, Kürtçe ve diger birçok dillerde tercüme edilen eserler bulunmaktadır.

Günümüze kadar gelmiş ve halen enüst seviyede canlılıgını devam ettiren Hat Sanatımız ile ilgili örneklere de sitemizden erişebilirsiniz. Ayrıca Hat ile beraber Ebru ve tezhib ile ilgili çalışmaları da en güzel eserler ve örnekler eşliğinde inceleyebilirsiniz.

Kur’an-ı Kerimi okutmak, öğretmek, tecvid ile birlikte okutmak, manasını ve asrımıza bakan yönünü anlatmak, Kur’an ahlakı ile ahlaklanmak ve Kur’an ile yaşamak için bu portalın tüm kullanıcı ve misafirlerin sürekli ve düzenli uğrak yeri olmasını ümid ediyoruz.

Ayrıca portal içerisinde bulunan ürün ve basılı yayınları almak istediğiniz takdirde, site içerisindeki linkler aracılıgıyla webden sipariş verebilir veya doğrudan www.hizmetvakfi.com.tr online Kuran-ı Kerim Magazasındaki ürünleri inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Ayrıca ebeveynler olarak çocuklarımızın internetten Elif-ba ve Kur’an-ı Kerim’i ve duaları ögrenmeleri ve internette kaliteli zaman geçirmeleri adına faydalı bir portal olan www.kuranikerim.net.tr sadece çocuklarımızın degil Kur’an ögrenmek isteyen herkesin yararlanacagı bir kaynak olacaktır.

Kur’an ile ilgili merak ettiğiniz konular ve soru-cevaplı makalelerimiz eklendikçe daha canlı ve aktif olarak sizlerin referans gösterebileceginiz bir portal sitesi olacaktır.

Dilek ve şikayetlerinizi info@hizmetvakfi.com e-posta adresi ile bize ulaştırabilirsiniz.

Bu sayfa 344 Kez Okundu