Hakkımızda

Kur’anî İlimler

Eğitim Merkezi

Sitemize hoş geldiniz,


Değerli ziyaretçimiz,


Kur’an-ı Kerim ve islamî ilimler eğitim sitemizin en birinci gayesi, Kur’an’ın kudsiyeti ve ehemmiyetini kavrayabilmek, Kur’an ile alakalı bilgilerimizi güçlendirmek, Tecvid, Hatim, Cüz, Kıraat gibi konuları bir arada istifadeye sunmak ve bu gibi Kur’ân-ı Kerimle alakalı ihtiyaçlarımıza yardımcı olabilmektir.


1973 yılında Kur’an-ı Kerim’in neşri amacıyla kurulan Hizmet Vakfı, bu Kur'ânî İlimler Eğitim sitesini hayata geçirerek bu konuda hissedilen bir eksikliği gidermeyi hedeflemektedir.


Bunun ile beraber Kur’an’ın bu asra bakan hakiki bir tefsiri olan Risale-i Nur ile de “Kur’an nedir? ve Manası nasıldır?” gibi konularda bu asrın ihtiyacına cevap veren bir eseri istifadelerinize sunduk.


Hizmet Vakfının baskı teknolojilerine ve baskı kalitesine paralel olarak hazırladığı bu site, birçok ihtiyacı karşılayacaktır. Almanca, Fransızca, Rusça, Kazakça, Özbekçe, Türkmence, Boşnakça ve diger birçok dillerde tercüme edilen eserler bulunmaktadır. Ayrıca Kurmanci Kürtçesi ile yapılan tercümelerimizi de hem Kur'ân harfleri ile hem latini harflerle neşretmekteyiz. Tercüme dillerde yaptığımız basılı yayınlara parelel web ortamında sosyal ağlarda da o dillerdeki tercümeleri okuyucularına ulaştırmaya gayret etmekteyiz.


Günümüze kadar gelmiş ve halen en üst seviyede canlılığını devam ettiren Hat Sanatımız ile ilgili örneklere de sitemizden erişebilirsiniz. Ayrıca Hat ile beraber Ebru ve tezhib ile ilgili çalışmaları da en güzel eserler ve örnekler eşliğinde inceleyebileceksiniz.


Ayrıca son güncellememizde sosyal ağlarda kullanabileceğiniz günlük, cuma gününe özel yada mübarek gün ve gecelerde sevdiklerinize gönderebileceğiniz görsel tasarımlı veciz sözler kategorisini de sitemize ekledik.


Kur’an-ı Kerimi okutmak, öğretmek, tecvid ile birlikte okutmak, manasını ve asrımıza bakan yönünü anlatmak, Kur’an ahlakı ile ahlaklanmak ve Kur’an ile yaşamak için bu çalışma çalışmalarımızın tüm kullanıcı ve misafirlerin sürekli ve düzenli uğrak yeri olmasını ümid ediyoruz.


Ayrıca site içerisinde bulunan ürün ve basılı yayınları almak istediğiniz takdirde, site içindeki linkler aracılığıyla webden sipariş verebilir veya doğrudan https://www.envarnesriyat.com online Kuran-ı Kerim ve Risâle-i Nur külliyatı e-ticaret mağazasından temin edebilirsiniz.


Ayrıca ebeveynler olarak çocuklarımızın internetten Elif-ba ve Kur’an-ı Kerim’i ve Namaz Sûre ve Dualarını öğrenmeleri ve internette kaliteli zaman geçirmeleri adına faydalı bir portal olan www.kuranikerim.net.tr sadece çocuklarımızın değil Kur’an öğrenmek isteyen herkesin yararlanacağı bir kaynak olacaktır.


Kur’an ile ilgili merak ettiğiniz konular ve soru-cevaplı makalelerimiz eklendikçe daha canlı ve aktif olarak sizlerin referans gösterebileceğiniz etkileşimli bir site olacaktır.


Dilek ve şikayetlerinizi info@hizmetvakfi.org e-posta adresi ile bize ulaştırabilirsiniz.


Biz Kimiz

Değerli ziyaretçimiz, Kur’anî İlimler Eğitim sitemizin en birinci gayesi, Kur’an’ın kudsiyeti ve ehemmiyetini kavrayabilmek, Kur’an ile alakalı bilgilerimizi güçlendirmek, Elif ba, Tecvid, Hatim, Cüz, Kıraat gibi konuları bir arada istifadeye sunmak ve bu gibi Kur’ân-ı Kerimle alakalı ihtiyaçlarımıza yardımcı olabilmektir.

1973 yılında Kur’an-ı Kerim’in neşri amacıyla kurulan Hizmet Vakfı, bu eğitim sitesini hayata geçirerek bu konuda hissedilen bir eksikliği gidermeyi hedeflemektedir.

Aylık Bülten'e Kaydolun

Son gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizle kaydolun

Bize Ulaşın

Adres: Molla Fenari Mah. Yeniçeriler Cad. Bileyciler Sokak No:61 Beyazıt - Fatih/İstanbul
T : (0212) 585 36 38
E : info@hizmetvakfi.org

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edebilirsiniz.

Copyright © 2020. kuranikerim.net.tr portal sitesi hizmetvakfı'nın hizmetidir. Her hakkı saklıdır, izinsiz hiçbir materyal alınamaz...