Hutbe-i Şamiye Sesli Risale-i Nur

Bu eser, Bediüzzaman Hazretlerinin 35 yaşında iken Şam’da, Şam ülemasının ısrarı üzerine Câmi-i Emevî’de irad ettiği bir hutbedir.

Çok büyük bir ehemmiyeti hâiz olması hasebiyle, o zaman Şam’da bir hafta içinde iki defa tab’edilmiştir. Bilâhare müellifi Bediüzzaman Said Nursî tarafından tercümesi neşredilmiştir. Kendi ifadeleriyle şöyle buyurulmaktadır:

Bu pek ehemmiyetli ders, zamanı geçmiş eski bir hutbe değil, belki doğrudan doğruya (H.1327)’ye bedel 1371’de ve Câmi-i Emevî yerine Âlem-i İslâm Câmii’nde 370 milyon bir cemaata hakikatlı ve taze bir ders-i içtimaî ve İslâmîdir diye, tercümesini neşretmek zamanıdır tahmin ederim.”


Eseri Sinan Paşa Medresesi'nden temin edebilirsiniz.

Telefon: (212) 585 36 38 E-mail: sebil@sinanpasha.org

 Hutbe-i Şamiye Sesli Risale-i Nur<

3519 kez okundu


Diğer Makaleler

Gençlik Rehberi Sesli Risale-i Nur

 Sesli Kitabı İndir Bu günün…

Görüntüle

İman Hakikatleri Sesli Risale-i Nur

 Sesli Kitabı İndir Kur’an’da…

Görüntüle

Risale Külliyatı

Sözler Sesli Risale-i NurTarihçe-i…

Görüntüle

Biz Kimiz

Değerli ziyaretçimiz, Kur’anî İlimler Eğitim sitemizin en birinci gayesi, Kur’an’ın kudsiyeti ve ehemmiyetini kavrayabilmek, Kur’an ile alakalı bilgilerimizi güçlendirmek, Elif ba, Tecvid, Hatim, Cüz, Kıraat gibi konuları bir arada istifadeye sunmak ve bu gibi Kur’ân-ı Kerimle alakalı ihtiyaçlarımıza yardımcı olabilmektir.

1973 yılında Kur’an-ı Kerim’in neşri amacıyla kurulan Hizmet Vakfı, bu eğitim sitesini hayata geçirerek bu konuda hissedilen bir eksikliği gidermeyi hedeflemektedir.

Aylık Bülten'e Kaydolun

Son gelişmelerden haberdar olmak için mail adresinizle kaydolun

Bize Ulaşın

Adres: Molla Fenari Mah. Yeniçeriler Cad. Bileyciler Sokak No:61 Beyazıt - Fatih/İstanbul
T : (0212) 585 36 38
E : info@hizmetvakfi.org

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edebilirsiniz.

Copyright © 2020. kuranikerim.net.tr portal sitesi hizmetvakfı'nın hizmetidir. Her hakkı saklıdır, izinsiz hiçbir materyal alınamaz...